Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Катюзі по заслузі!": розбито пам’ятник ПетровськомуСьогодні, 13 грудня, біля 13:00 приблизно 10 представників Конгресу Українських Націоналістів та інших організацій серйозно пошкодили пам’ятник радянському діячу Григорію Петровському, що стоїть у Києві на Європейській площі.

Петровський Г.І. у 1919-1938 рр. був головою Всеукраїнського центрального виконавчого комітету, заступником голови ЦВК СРСР, членом Політбюро ЦК КП(б)У. Є одним з безпосередніх винуватців Голодомору.

Пам’ятнику відбили ніс, губи і підборіддя, руку, облили червоною фарбою і написали на ньому «Катюзі по заслузі».
За здійснення цієї акції були затримані троє КУНівців: заступник голови Київської міської організації Юрій Шепетюк, Микола Коханівський та Ірина Соколовська.
Наразі вони вже на волі. У них зняли відбитки пальців, склали протокола і відпустили. Пан Шепетюк сказав, що нічого серйозного їм інкримінувати не можуть, адже радянські пам’ятники стоять незаконно – є указ Президента про їхнє знесення.

 


Це було підборіддя

Я проти зруйнування пам’ятників. По-перше, це наша історія, по-друге, робота митців. Вважаю, і писала про це в газетах ще у 2004 році, що для тих пам’ятників комуністичної епохи, які мають історичну або художню цінність, слід створити у Києві спеціальний «Парк радянського періоду» і звезти їх туди. До пам’ятників обов’язково слід долучити фото, як вони виглядали на площах і вулицях, де стояли колись, і опис – що то за люди, за що їм пам’ятники і т.п. Туристи залюбки відвідували б такий парк (поруч міг би знаходитись Музей радянської окупації), і це була б ще одна стаття доходів у міський бюджет.


 
На останній фотці комуністичний дідусь намагається витерти напис

Але.
Деякі нехороші люди хочуть «і вашим і нашим». От підписав Президент Указ про демонтаж радянських пам’ятників, а чиновники його не виконують. Хочуть так знести, щоб при цьому не знести. А раптом влада переміниться?

І доводиться патріотам робити це самим. Відбивати істуканам носи і вуха, щоб владі ДОВЕЛОСЯ їх знести. А могли б зберегтися для історії.
Не збережуться.Юрій Шепетюк, Микола Коханівський та Ірина Соколовська вийшли з Печерського райвідділку і дають інтерв’ю

P.S. Новини дивимось по 1+1 і ICTV- на ці канали передали відео з події, а 1+1 ще й знімав під відділком і брав у нас інтерв’ю.

P.P.S. Ось тут, кому цікаво, пам’ятник Петровському у ще непошкодженому вигляді, тільки з написом "Кат" :)


UPD: Кадри ТСН - розбиття пам’ятника Петровському. Журналісти - неуважні халтурники.
- Слава Нації!


Вікторія Омельченко дає інтерв’ю. А що там написано на екрані? От халтурники! :)

ВІДЕО ТСН

UPD-2: ВІДЕО (знімала Ірина Соколовська) (via viaaaa): http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/105692.html
Tags: акції, відео, коханівський, кун, пам’ятник, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 178 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →