?

Log in

No account? Create an account
лютий 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Фронт зима

Про пропаганду. Без політики.

Posted on 2018.12.02 at 18:07
Про пропаганду. Без політики. На прикладі нещодавнього скандалу.
Хто не в курсі – коротко факти.

Факт 1. Приблизно за день до запровадження в Україні воєнного стану дітей з маріупольського реабілітаційного центру для сиріт привели на один день на другу або третю лінію оборони в районі Азовського моря «допомогти українським солдатам» (вочевидь, це був захід з патріотичного виховання, проведений з ініціативи директора дитбудинку). Хлопчики рили окопи, дівчатка висмикували траву. Подію висвітлив у своєму сюжеті маріупольський телеканал.

Факт 2. Ясна річ, це відео потрапляє на російські канали. Російський журналіст коментує відеоряд так: «Рядом с Мариуполем – это совсем не шутка – дети роют окопы в рамках введенного военного положения». Формально брехні майже немає, бо професіонали працюють саме так. «Диявол» у подачі: з цих слів, підкріплених картинкою, складається однозначне враження: українських дітей масово і примусово використовують для будівництва фортифікаційних споруд, бо більше рити окопи немає кому.

Факт 3. Під час ток-шоу на одному з центральних українських телеканалів «розвінчують фейк російських ЗМІ». Спочатку ведуча каже, що діти таки рили окопи, але все це було як добровільна допомога військовим, а потім виступає представник Збройних Сил, який заявляє, що відео з дітьми – фейкове, адже показаний у ньому військовослужбовець вдягнений не у статутний піксель, а в «мультикам», і, отже, не може бути українським військовим. Плюс на відео немає снігу, земля суха.

(Насправді військовий на відео не в мультикамі, а у бундесовому флектарні, і всі, хто бували на фронті, знають, що уставну форму там носять лише ті, у кого немає іншої. А земля суха тому, що 25 листопада, коли, скоріше за все, знімалося це відео (воно викладене на сайт телеканалу 26-го) у Маріуполі було сухо).

Факт 4. З усього вищевикладеного відверто стібеться ворог України Шарій. Наші, м’яко кажучи, непрофесіонали вчергове нагодували жирного кремлівського троля.

А тепер висновки з фактів.

1. Ідея з риттям дітьми окопів відверто шкідлива. Школярів варто було звозИти на другу лінію оборони для моральної підтримки військових і патріотичного виховання самих дітей, без залучення їх у навіть символічних роботах – саме через те, щоб цим не користалася ворожа пропаганда. Яка, не забуваймо, підсвідомо діє і на українську аудиторію – «якщо не проголосуєте на виборах певним чином, ваших дітей заберуть рити окопи». Також дітям необхідно дати знання, як поводитись під час різних небезпек, пов’язаних з війною, надавати першу медичну допомогу тощо.

2. «Спростовувати фейк» варто було правдою, сказавши, що це була приватна одноразова ініціатива директора одного з дитбудинків, яку ми вважаємо правильною чи неправильною. І все.

3. Абзац для професіоналів – моїх колишніх колег. Пропагандивні маніпуляції свідомістю під час війни, як би хто до них не ставився – річ неминуча, той, хто це заперечує - лицемірить. І дечому слід вчитися у росіян, які в мистецтві пропаганди перевершують нас на голову. Все, що ми називаємо «московитською брехнею» - як правило, не вигадані факти типу розіп’ятих хлопчиків (такого стає все менше), а маніпулятивна їх подача, ще точніше – «правильна» розстановка акцентів. Коли відео, на якому я знешкоджую трьох бойовиків, кілька годин обговорювали в прайм-тайм на російських каналах – а на відео звичайна на війні річ: знищення снайпером солдатів противника (а не, приміром, мирних мешканців) - тоді вони, пам’ятаю, зробили наголос на тому, що я нібито журналістка – з’їздила на Донбас «на сафарі» і назад до Києва писати статті. Передбачувана реакція на таке аудиторії – істеричне обурення (чому, власне? Але це вже інше питання).

Коротше, ніколи не брешіть по фактах! Допоки в Україні не відключений Інтернет – вас будуть ловити. Домагайтеся потрібного впливу виключно за рахунок розстановки акцентів – так, щоб довести, що ви збрехали, не міг найприскіпливіший суд. Якщо не маєте таланту для такої роботи або не бажаєте ПАХАТИ – не займайтеся нею, бо дуже сильно нашкодите. Будь-який непрофесіоналізм у публічній роботі – великий шматок м’яса для кремлівських тролів. Вони вже на нашому м’ясі такі жирні стали, що скоро луснуть. Час вже їм трохи поголодувати.

Comments:


Сторінка 1 з 2
<<[1] [2] >>
J. Petrova
J. Petrova at 2018-12-02 16:14 (UTC) (Посилання)
ворог України Шарій//

он всем предлагает найти у него на канале - хоть что то антиукраинское
в ответ он обещает заплатить какую то сумму, не помню точно что то вроде 1000 евро

легкий заработок, попробуйте :-)
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2018-12-02 16:20 (UTC) (Посилання)
У нас із ним різні уявлення про те, що є антиукраїнським. Он тут на блозі троль довго пасся, вже забанила, який взагалі стверджував, що самі проукраїнські українці – це бойовики ОРДЛО :)
dagrael
dagrael at 2018-12-02 16:15 (UTC) (Посилання)
Варто було б звернути увагу саме на те, що діти допомагали військовим ЗА ДЕНЬ ДО введення воєнного стану - а росЗМІ подали цей факт як "дети роют окопы в рамках введенного военного положения". Оце вже була відверта брехня.

Але головне питання: будь-ласка, поясніть, якими мотивами ви керуєтесь, викладаючи пост-звернення до УКРАЇНСЬКОЇ громади, як саме потрібно, пардон, брехати, на ВІДКРИТИЙ огляд???
Інакше як "Дивіться, росіяни, ми також брешемо і збираємось це робити й надалі!" це розцінити важко.

Edited at 2018-12-02 16:15 (UTC)
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2018-12-02 16:23 (UTC) (Посилання)
Я думаю, що неупереджений суд не визнав би це брехнею, адже ця подія якось пов’язана із воєнним станом. Що таке «в рамках» - біс його знає. Російський журналіст же не сказав, що це було зроблено за наказом міністра оборони.
Що ж до іншого – я просто закликаю не лицемірити.
сергей миронов
сергей миронов at 2018-12-02 17:07 (UTC) (Посилання)
"...не брешіть по фактах! Допоки в Україні не відключений Інтернет – вас будуть ловити. "


вот в этом то вся и суть вашего поражения!

а если не врать , то многое может начать играть на руку вашим "врагам", противостоять им тогда может только одна сила - ПРОПАГАНДА!

смысл пропаганды заключается в следующем - пытаться переубедить население, что всё совсем не так как им это кажется и то, что говорит враждебная вам сторона, это ложь.

если же "не брешіть ", то ПРИДЁТСЯ ЛИБО ОЗВУЧИВАТЬ ПРАВДУ, ЛИБО ПРОСТО МОЛЧАТЬ. молчать нет возможности, а правда может сработать на пользу другой стороне. что в итоге?, а в итоге констатируем тупик!, что делать тогда?
"рахунок" акцентов не поможет, правда всегда выйдет наружу - хотя бы благодаря таким как Толик Шарий, и тут дело не в профессионализме, просто сложно выдавать чёрное за белое и белое за чёрное, это бесперспективно!
есть один путь выхода - прекратить врать и начать признавать свои ошибки и пытаться их преодолевать. но думаю вам это на данной стадии недоступно!
micklecat
micklecat at 2018-12-02 22:11 (UTC) (Посилання)
Даааа, вот теперь я понимаю, на какого рода публику рассчитан проект "шарий"))) Вот они, адепты шария - миронов, иегова и прочие. Дураки, словом.
seviller [wargaming.net] at 2018-12-02 21:14 (UTC) (Посилання)

ворог України Шарій

Ну вот и Алёнушка стала порохососом. Не иначе Банковая всем без разбору бабло отгружает. Эх, а ведь и долго же ты держалась. Но бабло и тут победило зло, ну что ж такое-то.

Edited at 2018-12-02 21:17 (UTC)
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2018-12-03 00:55 (UTC) (Посилання)
???
Не зрозуміла.
Хіба Шарій не ворог України?
І до чого тут Банкова, бабло і т.п.?
Чистые лапы, горячее сердце...  ;-))
kotleopold77 at 2018-12-02 21:18 (UTC) (Посилання)
Что-то мадам решила пописать против ветра дэржавной политики. Видать чует, что ответ за свои предыдущие подвиги держать ей придётся уже очень скоро.
seviller [wargaming.net] at 2018-12-02 21:24 (UTC) (Посилання)
Факт 4. З усього вищевикладеного відверто стібеться ворог України Шарій. Наші, м’яко кажучи, непрофесіонали вчергове нагодували жирного кремлівського троля.

Алёнка явно очень неравнодушна к Шарию. Говнотёрки их длятся ещё с 2012 года, когда она писала кляузы в литовское посольство, чтобы тому аннулировали ВНЖ. Есть мнение, что если б он не простебался над очередным обосрамсом провластных пропагандонов, то этого поста и не было бы. Может, это любовь?

micklecat
micklecat at 2018-12-02 22:09 (UTC) (Посилання)
Согласєн повністю з усім написаним. Описаний обсер абсолютно не удівітєлєн. Бо подивіться-но на порохоботву - це дєшовка, клоуни, шваль, імєнно шо ботва. Кацапи - да, у пропаганді і маніпуляціях досягли куда більших висот. І учитися тре саме у них.
Ну і від себе, канєшно, добавлю - наше мудре керівництво однозначно повинне приділити більше уваги розвитку порохоботістики, бо тільки так ми зможемо захистити безцінні надбання Майдану, наш європейський вибір, безвіз, томос та інші європейські цінності! Чому, напримєр, так мало порохоботів на цій сторінці? Є, але мало! Чому вони вправно не затикають рота нєкоторим особо настойчівим коментаторам, чиї висловлювання вредять воюючій державі? Аааа, вже не вредять? Перевиховали?
LiveJournal
livejournal at 2018-12-02 22:34 (UTC) (Посилання)
Hello! Your entry got to top-25 of the most popular entries in LiveJournal in Ukraine!
Learn more about LiveJournal Ratings in FAQ.
сергей миронов
сергей миронов at 2018-12-03 05:40 (UTC) (Посилання)
"У нас із ним різні уявлення про те, що є антиукраїнським."
"ворог України Шарій"

врагом украины шарий никогда не являлся и не является, у него с тобой разное видение путей развития страны. кто сказал что власть яроша сделает украину лучше ? а может станет всё намного хуже?
micklecat
micklecat at 2018-12-03 09:05 (UTC) (Посилання)
Ооо, кацапу из кацапстана усьо виднее!))))))) особенно такому прасвешчьонному, как поклонник шария миронов!))) Ржу, кабаева, напутин!!!))))))))))))))))
dji12345
dji12345 at 2018-12-03 09:27 (UTC) (Посилання)
Федерации в наследство достался "Агитпроп" СССР с брехунами профессионалами,институтами,традициями,бюджетами.Устраивать ток-шоу по развенчанию,все равно что переть в атаку на многократно превосходящие силы противника.
Вы правы,борона предпочтительней.
Пункт 2 выводов.Изложить факты и меньше внимания говнометам,чем меньше ковырять Шария,тем меньше он воняет.
сергей миронов
сергей миронов at 2018-12-03 10:44 (UTC) (Посилання)
по российским ток шоу не следует судить о взглядах россиян и политике росвласти, там любой шум постараются сделать сенсацией, если получится, это нужно для привлечения внимания, повышения рейтингов и привлечения соответственно рекламы с её деньгами. Или вы думаете что в Росиии не плевать на некоего "снайпера" белозерскую, которая подстрелила то ли два, то ли три ( удивительно что число меняется с течением времени!) неких пресонажей что что-то таскали куда-то непонятно зачем?
конечно всем плевать в России, это ваши внутренние тёрки, внутренний конфликт, СМИ же просто делают картинку для привлечения денег, так же было и с Росляковым расстрелявшим детей в Керчи.
nikger
nikger at 2018-12-03 09:41 (UTC) (Посилання)
З усього вищевикладеного відверто стібеться ворог України Шарій.

Он гражданин Украины.
А чего это вы за всю Украину отвечаете?
Почему вы решили, что вы не враг Украины? Если ваша команда по-факту разваливает страну, то ...

micklecat
micklecat at 2018-12-03 10:40 (UTC) (Посилання)
А чего это ты берешься за Украину отвечать, кацап?
micklecat
micklecat at 2018-12-03 11:24 (UTC) (Посилання)
https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4039172-poroshenko-zaklykav-ukraintsiv-trymaty-porokh-sukhym
Порошенко закликав українців "тримати порох сухим". Таким повідомленням він у неділю, 2 грудня, підписав опубліковане на своїй сторінці в Facebook відео навчань бійців ЗСУ, на яких був особисто.

Ето я пойняв так, шо во врємя воєнного стану (о щастя!) ніззя подмачівать рєпутацію Президента. Не подмочімо ж!

Я був лошара повний,
Не просєкав момєнт,
Пока мене не просвітив
Мій любий Президент!

Однажди з тєлєвізора
Я рєчь його почув -
Тепер порохоботом я
Нестримно стать хочу!
сергей миронов
сергей миронов at 2018-12-03 11:32 (UTC) (Посилання)
мы вас не принимаем в порохоботы.
1. порохоботами не могут быть лошары как вы
2.в прохоботы не берут лошар с мокрыми штанами
пояснение: потому как призыв не подмочить порошенко означает то, что мочиться вам придётся в собственные штаны
J. Petrova
J. Petrova at 2018-12-03 13:34 (UTC) (Посилання)
и вновь продолжается бой
и сердцу тревожно в груди...

(https://savepice.ru)
сергей миронов
сергей миронов at 2018-12-03 13:52 (UTC) (Посилання)
Питрова, это Зрада или Перемога? а то я чёто не понял ваш посыл
teannate
teannate at 2018-12-03 16:54 (UTC) (Посилання)
Кацапской пропаганде не важно что и как происходит в Украине. Из любого факта, из любого события, произошедшего в любое время в Украине их извращённый мозг создаст нужную горячую новость и преподнесёт ее в нужном виде. А благодарный зритель «сожрет» это и не поморщится, только потому, что он готов это увидеть. Им важно думать, что все то дерьмо, что происходит в их стране, может происходить и в других странах.
Нормальная реакция - да, дети копали окопы. Да, они помогают своим защитникам. Да, во время введения военного положения. Да, руцке мир уже держал этих детей под прицелом. Да, военный комментатор может говорить что угодно потому что он должен запутать врагов. Да, всем насрать на мнение росеян о том что происходит в Украине. Да, кацапы идут нахуй.

PS Да, Тролли с пустыми журналами и неравнодушные со знаком жопы на аватаре тоже идут нахуй.
сергей миронов
сергей миронов at 2018-12-03 17:55 (UTC) (Посилання)
вы как-то начали адекватно, но закончили свой спич откровенной истерией!
Andrey My
andrey_my at 2018-12-04 07:54 (UTC) (Посилання)
Юзер dagrael по-видимому, проплаченный идиот. В бан его.
dji12345
dji12345 at 2018-12-04 09:23 (UTC) (Посилання)
Вы его обязательно забанте.
murm51 at 2018-12-04 07:58 (UTC) (Посилання)Просрали вы свою страну, Аленушка!
сергей миронов
сергей миронов at 2018-12-05 15:46 (UTC) (Посилання)
страна дойная корова для любых пришедших к власти, а все майданы с выборами не более чем перераспределение рыл у кормушки, но не зачёт - тема России не раскрыта, она же угнетала 70 лет строя заводы и колхозы, поднимая науку и поддерживая укроязык. из-за России же всё, кацапы заслали своих правителей и не дают им идти в Европу к таким трамвайчикам
Previous Entry  Next Entry