Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Брудні інтриги :)


Шапки на палях, 2004 рік

Френди з Росії питають мене, що у нас тут робиться – зокрема, з коаліцією.
Відповідаю: ніякої коаліції у нас немає. Угоду між НУНС, БЮТ і Блоком Литвина підписав Борис Тарасюк – людина, яка не має на це повноважень.
Втім, я вважаю, що коаліція таки буде. Хоча й трохи на інших умовах.

Ющенко переміг. Він залишив Тимошенко посаду прем’єра, щоб економічна криза і далі з’їдала її рейтинг, замазав її ледь не здійсненою коаліцією з ПР, не допустив згубних для державних інтересів України змін до Конституції і промосковської коаліції в Раді.

У кожного свій інтерес.
Прямолінійний Янукович хоче бути Президентом. Для цього він намагається провести зміни до Конституції, щоб Президента обирала Верховна Рада.
Бо, по-перше, його фракція найбільша, і Президентом він тоді стане майже автоматично.
По-друге, якщо вибори, як і раніше, будуть всенародними, демонстранти знову понесуть шапки на палях, а на прес-конференціях у нього питатимуть, як буде «лідер опозиції» по фені. Нащо воно йому треба?

Затятій Тимошенко складніше – вона хоче бути диктатором і об’єктом поклоніння. Для цього вигідніше перемогти на всенародних виборах. Але економіка рушиться, і їй треба поспішати.
Тому вона, дочекавшись, поки Ющенко поїде до Литви, а Янукович – до Москви, підсунула їм обом Литвина.
Для Литвина перевибори – смерть, його блок до Ради не пройде взагалі, тому впливати на нього зовсім легко.Домовитись з «регіоналами» Тимошенко не змогла, бо умова вступу ПР у коаліцію – зміни до Конституції. Коаліція БЮТ + ПР + ці зміни – і Ющенко Раду розганяє, а Юля на наступних виборах бере значно менше голосів, ніж має зараз. Крім того, сам факт коаліції з Януковичем суттєво підірве її імідж.

Ющенко, худого слова не кажучи, продовжує прикидатися вєтошью (ганчіркою), і більшість політологів пишуть зараз про його поразку.
Але він терплячий і упертий, і він дочекається, поки Тимошенко повністю себе дискредитує розвалом економіки, потім створить коаліцію з Януковичем (бо більше, мовляв, нема з ким), призначить його прем’єром (щоб і він повигрібав за розвал), а далі або домовиться з ним, щоб він не виставляв свою кандидатуру на вибори в обмін на «пожиттєве» прем’єрство (тоді вдвох вони переможуть Тимошенко), або, скомпрометувавши і Тимошенко, і Януковича, виграє вибори сам. Адже тоді він один залишається «чистенький».В будь-якому разі все, що відбулося, вигідно лише Ющенкові.
Українському народу, схоже, теж :)

http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/104679.html
Tags: верховна рада, тимошенко, ющенко, янукович
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 108 comments