Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Я щойно з Вінниці. Ми перемогли!

Для тих, хто читав мій позавчорашній пост і переживає за долю ув’язненої Євгенії Мельничук і її дитини, у мене нарешті є гарна новина!
Ми з вами перемогли. Сьогодні, 9 грудня, Женя народила здорову дівчинку, яку назвала Софійкою.

Величезна подяка всім журналістам, які не залишилися байдужими до мого прохання допомогти, і всім правозахисникам, які безперервно телефонували у Вінницю і влаштовували «райське життя» людям, які ледь не загубили два неповинних життя. Ми з вами разом врятували від загибелі дитинку, а можливо, і матір.

А я сама щойно з Вінниці. Їздила туди, бо вирішила взяти ситуацію під власний скромний контроль.

Не сама їздила, звісно. Нагодилася гарна оказія. Давно помітила: коли починаєш займатися якоюсь гарною справою, завжди щось таке підвертається :)

Кому ліньки читати минулий пост, коротко переповім: у неділю зранку мені повідомили, що у Вінницькій тюрмі №1 під слідством знаходиться вагітна жінка, 27-річна Євгенія Юріївна Мельничук, у якої починаються пологи, а тюремна адміністрація відмовляє їй у медичній допомозі (NB! – під слідством, тобто - без доведеної провини у кримінальному злочині і без звинувачувального вироку суду).
Разом з вами ми поставили на вуха всіх, кого можна, включно з головою держдепартаменту з питань виконання покарань Василем Кошинцем і омбудсменом Ніною Карпачовою, і Женю таки перевезли у пологовий.

Трохи пізніше я дізналася, що жінка ні в чому не винна: її підставили, щоб відібрати бізнес (посадили в чужу машину, яка виявилася краденою, і звинуватили в угоні). Бізнес переписали на іншу людину і продали, гроші пішли на покриття ігорних боргів її чоловіка (мені називали цифру 700 тис. доларів), від якого в неї вже є 9-річний син.
Женя родом з Чернівців, сирота, батьків не має. Тепер ще й у її дітей не буде батька ;)

Ми купили для Євгенії ліки і продукти і зробили все, щоб побачитись і поговорити з нею, але нас не пустили. Я тільки мимохідь побачила її через відкриті двері палати.
Біля дверей палати постійно чергують п’ятеро (! – на одну вагітну жінку) міліціонерів у цивільному. Періодично вони заходять у палату – а там ще інші пацієнтки, яким невідомо за що доводиться це терпіти.

Як тільки ми спитали в лікарів, чи можна побачитись з нею, вони сказали почекати – нібито пацієнтку повели на УЗИ.
Ми чекали хвилин 40, аж поки не приїхав власною персоною начальник Вінницької тюрми №1 Балтак Дмитро Володимирович з посиленою охороною. У когось з них був сканер, і вони мене «спалили», що в мене у кишені пише диктофон – може, тому й не дозволили побачення. А як з такими, як вони, інакше? Нам стало відомо, що вони залякували Женю: «Якщо будеш скаржитись, замуруємо тут на все життя». Сам факт ненадання їй допомоги свідчить про тиск і залякування.
На моє прохання побачити роділлю Балтак дуже доречно відповів: «Я що, суддя?»

Мені вдалося поспілкуватися з її лікарем, Ющенко Надією Іванівною. Симпатична немолода жіночка м’яким, аж занадто заспокійливим голосом сказала дослівно таке: «Там все хорошо. Крім анемії, більш нічого. Термін у неї 39 тижнів. Народити може в теченії суток, може через двоє суток. Плід у неї – на 3300, серцебиття у дитини хороше.
Тепер в отношенії врожденного порока сердца. Якоби вона нам сказала, що так єсть, але цього немає. Ще ми зробимо зараз УЗИ серця, подивимось. Ну, цього немає. На електрокардіограмі там все гарно. Я понімаю, що вам понятно то всьо, але не хвилюйтесь, все буде хорошо»
. Звичайно, мені все зрозуміло :)

Друзі Євгенії заплатили за окрему палату для неї, але її перевели у іншу, спільну з кількома жінками. Коли ми верталися до Києва, нам повідомили, що Женя благополучно народила, і її таки перевели в окрему палату.

Начальник тюрми, Балтак, у приватній бесіді сказав, що, по-перше, знає, що Євгенію підставили, по-друге, що говорив з суддею, і той нібито казав, що коли вона народить, спробує відпустити її на підписку. Я цій публіці не вірю, тому спостерігатиму за справою далі.

Олена БІЛОЗЕРСЬКА
8-066-748-66-13

P.S.
Розумію, що через те, що у Євгенії був бізнес, комусь у голову можуть спасти негарні думки про мою матеріальну зацікавленість. Так ось: за рекламу її бізнесу я, може, й узяла б гроші, але не за порятунок життів матері і немовляти.

Для журналістів і всіх небайдужих: продовжуємо тримати ситуацію під контролем!
Телефони Вінницького пологового будинку №3:


8(0432) 68-71-26 - післяпологове відділення
8(0432) 68-71-24 - педіатри
Tags: бєспрєдєл
Subscribe

 • МАК450

  А мені прибули МАК450! МАК - це метафорично-асоціативні карти, а 450 - це 4.5.0 :) Це такі штуки, розроблені психологами на основі чисельних…

 • Мій цьогорічний день захисників і захисниць

  Ось такі квіти мені подарували на свято. Деякі з ефірів і записів, які в мене були (залишу тут для пам'яті): Дуже хороший сюжет про мене на…

 • "Країна жіночого роду". Рецензія на книгу

  Дочитала щойно дуже круту книгу - "Країна жіночого роду", упорядником якої є Вахтанг Кіпіані. У ній зібрані 26 розповідей про жінок, дотичних до…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 36 comments

 • МАК450

  А мені прибули МАК450! МАК - це метафорично-асоціативні карти, а 450 - це 4.5.0 :) Це такі штуки, розроблені психологами на основі чисельних…

 • Мій цьогорічний день захисників і захисниць

  Ось такі квіти мені подарували на свято. Деякі з ефірів і записів, які в мене були (залишу тут для пам'яті): Дуже хороший сюжет про мене на…

 • "Країна жіночого роду". Рецензія на книгу

  Дочитала щойно дуже круту книгу - "Країна жіночого роду", упорядником якої є Вахтанг Кіпіані. У ній зібрані 26 розповідей про жінок, дотичних до…