Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

З приводу сьогоднішнього затримання Яценюка у Женеві "за Чечню".

Одна з особливостей тоталітарного суспільства: начальство віддає наказ, підлеглі починають його виконувати. Тим часом ситуація міняється, начальство, можливо, про цей наказ уже забуло, але, оскільки команди "відбій" не було, підлеглі продовжують виконання. Іноді це призводить до трагедій, а іноді - до курйозів.

Я це до того, що Петро Порошенко став президентом України не дуже очікувано, вже після перемоги Майдану домовившись із Кличком. Під час же Майдану, як всі ми добре пам'ятаємо, він тримався у тіні, а видимих лідерів було троє: Тягнибок, Яценюк, Кличко. Я вважала тоді, що наш майбутній президент - Кличко, оскільки Яценюк і Тягнибок не зможуть перемогти на всеукраїнських виборах: один через негероїчну зовнішність, другий через нецентристські погляди.

Ясна річ, що з Кличка вийшов би президент скоріше номінальний, а державою керував би Яценюк на посаді прем'єра. Де-факто він став би першою особою в державі. І, вочевидь, саме тому і саме під нього у Кремлі почали "копати".
На перший погляд - дуже тупо, на другий - не зовсім тупо.

Якби вам потрібно було нарити на Яценюка компромат і в чомусь його звинуватити, у якому напрямку ви б працювали? Правильно, у напрямку корупції, бо в ній можна звинуватити мало не кожного українця (конвертики носимо, податки не платимо, ну, і так далі), а тим більше - відомого бізнесмена і політика.
Але росіяни чомусь пішли іншим шляхом і вигадали оту маячню про Чечню.
Питання, чому.

А тому, що, по-перше, Захід явно не заступатиметься за військового злочинця (сербів же судили), по-друге, того, хто "воював у Чечні", можна судити і саджати на території Росії. Тортурами вибивши з нього перед тим усі потрібні покази, як вибили їх з Карпюка і Клиха.

І виходить суперова картинка для Кисельова: президент-бандит (звинувачували в рекеті), прем'єр - вахабіт (воював у Чечні), спікер (чи ким там повинні були обрати Тягнибока) - нацист. А нумо вперед, рятувати братній народ від кривавої хунти.

Звичайно, все це реально тільки у випадку бліцкріга, поки Захід не розгорнувся і не почав висловлювати свою звичну глибоку стурбованість.

Бліцкріг давно зірвався, Яценюк з Тягнибоком не займають державних посад, а наказ про вахабіта відмінити забули. Яценюк сьогодні через нього цілих 10 хвилин втратив. :)

Коротше, як у нас працюють - так і в них.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 206 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →