?

Log in

No account? Create an account
серпень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Після Савур-могили

Про прем'єру фільму "Невидимий батальйон"

Posted on 2017.11.26 at 23:41
Tags:


У п'ятницю у Києві в кінотеатрі "Оскар" відбулася прем'єра фільму #НевидимийБатальйон - про війну очима жінок.

Всі вже написали, наскільки нереально круто це було, тож мушу банально повторитися: це було нереально круто.
Переповнений зал, люди на сходах і навіть в оркестровій ямі. Волонтери, журналісти, активісти, рідні і друзі воїнів - всі ті, коротше, кому відкрита велика таємниця - що у нашій державі іде війна. (А поруч, на тому ж поверсі розважального центру - бари, свята і веселощі. Мушу сказати, що спостереження не моє, а котроїсь із дівчат - я настільки звикла до цього, що не тільки не переймаюся, а взагалі не звертаю уваги).

Отже, переповнений зал і щирі оплески кожному вдалому кадру, кожній яскравій репліці. Усі героїні фільму і всі його творці в залі (крім "моєї" режисерки Свєти Ліщинської, якої там бракувало до крику, але вона зараз на зйомках іншого проекту). Усі дівчата по формі, крім сором'язливої Даші Зубенко, яка, хоч і є за духом (і в минулому) артистом і музикантом, все ще, здається, трохи ніяковіє на публіці.

Уся команда фільму, включно з більшістю героїнь, сидить на сходах, бо місця банально нема. Божевільно довгі оплески в кінці. Нас всіх викликають, вітають, стоїмо в ряд обличчям до залу, кожна каже по кілька слів, причому підготувалась одна розумничка Андріана, а решта так, спонтанно, що теж було непогано.
Потім повертаємось до оркестрової ями, звідки нас фотографують, виходить символічне фото: ми у формі попереду і трохи вгорі, а за нами - багато-багато тих, завдяки кому... ну, ви зрозуміли.

Розвіртуалізація з Тайрою і Білкою. Які ж вони круті. З Білкою, яка на один день приїхала з фронту, пробалакали як з сестрою. Я ще мало її знаю, але знаю, що у неї (перепрошую знову за банальність) велике серце. Вона на війні як риба у воді, сама воює, чоловік воює, двоє дітей з бабусею - а їй є діло до кожного чужого горя, у кожній біді, яка спіткала побратимів, схильна шукати власну провину, якої нема і близько...

Оксана Якубова, найстарша поміж нас за віком і за званням, мати дорослого сина, на час зйомок фільму перебувала в дуже поганому стані, лікувалася в санаторії від посттравматичного синдрому. Вона служила заступником комбата з виховної роботи (замполіт по-старому), а в обов'язки замполіта входить оформлення документів на кожного загиблого і пораненого, з описанням усіх подробиць, як це сталося. Коли вона повернулася додому, її психіка не витримала... Зараз це красива, усміхнена, впевнена у собі жінка, яка благополучно повернулася до мирного життя. Її доля - історія материнської любові, бо, маючи не останню посаду у міністерстві, пішла на фронт замість сина.

Вперше за війну побачила Лєру Бурлакову. Ну, це легенда, про неї й казати не треба, всі і так все знають. Вона і ще кілька дівчат, яких ми спільними зусиллями угледіли в залі, мали б бути не там, а стояти поруч з нами.

Побіжне знайомство з молоденькою гарненькою дівчиною - офіцером ЗСУ. Два роки тому вона складала іспит на офіцерське звання, й екзаменатор поставив їй додаткове питання: як би вона діяла у разі певного раптового ускладнення ситуації на полі бою. Вона хотіла відповісти, що попросила б допомоги у старшого командування, але від нервів переплутала і сказала: "Нам допоможуть вищі сили". Екзаменатор засміявся і залік прийняв.

А знаєте, про що балакають між собою дівчата, коли лишаються у своєму дівчачому колі?
Про те, як їм не дають воювати. (Якщо ви подумали, що "їм" - це тільки дівчатам, ви подумали неправильно). Про те, як "кілька місяців просиділа в окопі в двох кілометрах (!) від противника, а толку? З таким самим успіхом можна викопати окоп десь під Києвом і жити у ньому". Про те, як різні перевіряючі козли ганяються за будь-якою технікою, важчою за автомат, щоб знайти її і відібрати. Про те, як все важче кадровим і некадровим воякам воювати - бо начальство пильно стежить, щоб у противника волосина з голови не впала. Ділилися рецептами, як і де можна заховати... міномет. Дарую безкоштовну ідею: коли будете пояснювати наступним поколінням, що таке гібридна війна, опишіть чи намалюйте групу кадрових військовослужбовців збройних сил - кількох мужиків і одну дівчину, які у медичній частині дбайливо вкладають у ліжко мінометну трубу. І ніжно накривають ковдрою - спить хворий боєць, відпочиває, не чіпайте його...

І ще один знак епохи: фронтовИчки в барі з безалкогольним пивом (бо якщо ти по формі, алкоголю не можна), а в суміжній залі тамада сипле непристойними жартами, і стоїть вереск, який чути на сусідній вулиці.

Втім, це точно не має жодного відношення до фільму. А про фільм... Так я вже сказала, що він на висоті. Усі історії чіпляють, кожна по-своєму. Усі знімальні групи виклалися на повну, а декотрі ще й реально ризикували життям.

Ще мені дуже сподобався один момент. Я є давнім прихильником "теорії непрофесіоналів" (не знаю, чи існує така теорія, але я її прихильник :) Це коли за діло беруться люди, котрі ніколи цьому ділу ніде не вчилися, і практичного досвіду теж не мають, часто взагалі не мають нічого, крім шаленої мотивації - і в результаті виходить крутезна річ. Я завжди віддавала перевагу таким людям перед найнятими за солідні гроші професіоналами - і витримала свого часу через це не один скандал. Так ось, Маша Берлінська - вона і активістка, і волонтер, і аеророзвідник, і пілот літака, і... А от фільм організувала вперше. Сама знайшла героїнь, режисерок і фінансування, сама підібрала команду... Виконавчий продюсер Оксана Іванців теж вперше у житті робить таку роботу - і теж впоралася. Режисерки - вони, звичайно, професіонали, але... для "моєї" Свєти, наприклад, наскільки я зрозуміла, це перше серйозне кіно, до цього вона півжиття знімала розважальні телепередачі. І от ці люди якось зібралися разом, спробували - і у них вийшло. Це, може, й не диво, але щось з однієї з ним системи координат.

Ну от, сказала стільки хорошого, тепер мушу й про негатив, бо інакше буде нечесно.
З негативу - розумію розумом, але не сприймаю серцем, коли різні кон'юнктурні моменти (політика і все таке інше) втручаються у творчість. На жаль, у будь-якому більш-менш серйозному проекті без цього не обходиться, бо проект потребує фінансування, а хто дає гроші (чи певні дозволи), той ставить умови. А інтереси творчості і всі інші інтереси дуже часто, на жаль, протилежні.

Пояснюю на прикладі: у фільмі про Білку є такий момент, коли вона на фронті спілкується з побратимами - звичайні побутові розмови, жарти, і тут у неї дзвонить мобільний, і їй повідомляють, що один з її побратимів наклав на себе руки. І камера крупним планом знімає її реакцію - очі, слова, вираз обличчя... Якби цей фільм цензурувала будь-яка військова установа, вона б вирізала цей момент, щоб ворог не міг скористатися ним у своїй пропаганді. І сама Білка, і знімальна група вагалися потім, чи варто залишати цей епізод, це був нелегкий вибір, але врешті-решт інтереси творчості і правда життя - "Ми ж не залізні..." - перемогли.

У випадку зі мною вийшло навпаки - перемогла кон'юнктура. Американці, які профінансували зйомки, не захотіли, щоб у фільм увійшли кадри моєї роботи, бо це дуже нетолерантно - показувати, як на війні убивають людей. З таким підходом їм варто було б спонсорувати фільми не про війну, а про пухнастих котиків (щоправда, тоді б довелося вирізати кадри, як котики полюють на мишей). Штука в тому, що ці кадри - не перші зняті, але майже точно перші викладені в публічний доступ кадри реальної роботи снайпера з тепловізорним прицілом. Мої побратими відмоніторили усі доступні відео подібного змісту, і знайшли лише або полювання мисливців на тварин, або тренування на полігоні, а з бойової роботи - лише масове знищення військовими США з гвинтокрилу бойовиків ІДІЛ, плюс одне малозрозуміле відео, де стрілок явно не уражає ціль. Все. Це відео ПЕРШЕ. В Україні - перше на 100%. І на ньому реальна робота, а не соплі, розмови, переживання чи жарти. І якби це була не моя робота, а когось іншого, я б так само була невдоволена, що ханжество перемогло художній смак і здоровий глузд, і ці кадри до фільму не увійшли. (Від них залишився лише поганої якості звук, з якого взагалі не зрозуміло, що відбувається).

Саме через такі от речі я все життя напівпартизан - щоб не дай Боже не залежати ні від кого. Вперше наступила собі на хвоста й на горлянку, коли почалася війна, бо один у полі не воїн, і не скажу, що мені це дається легко.

Закінчу, як завжди на позитиві: ще раз подякую усім, хто зробив оцей фільм: найкрутішим у світі дівчатам Маші Берлінській і Свєті Ліщинській, оператору Петровичу (Петру Цимбалу), звукорежисеру Сергію Римару, знімальним групам Ірини Цілик й Аліни Горлової, усім дівчатам і хлопцям, які робили цей фільм і жили у ньому, народивши на виході цей божевільний сплав залізної й інформаційної зброї.

Comments:


Сторінка 1 з 3
<<[1] [2] [3] >>
a_n_g_a_r_skaya at 2017-11-26 22:02 (UTC) (Посилання)
Олено лучше просветите, что у вас там за собачья свадьба в г. Куеве:

"На въезде в Киева спецназ и полиция блокируют боевиков батальона «Донбасс» и активистов «Руху Вызволення», которые колонной направляются в центр столицы, чтобы выяснить, кто похитил бывшего командира батальона с позывным «Гал»".

как я и предупреждал власть пакует хероев!


micklecat
micklecat at 2017-11-26 22:40 (UTC) (Посилання)
Давненько вас не було. Радий вас чути!
Піндоси таки ще не вилікувались від своєї вонючої толерастії. Ну, Трамп лише дав старт цьому процесу. Не все відразу.
a_n_g_a_r_skaya at 2017-12-01 12:08 (UTC) (Посилання)
да что Трамп...- вот укроиньци обратно становятся украинцами, вот это поворот:

В Киевском патриархате подтвердили, что раскольник Филарет покаялся перед РПЦ
https://ura.news/news/1052314702

как говорится- небезнадёжны!

хотя есть некоторые особи их только снарядом подвигнешь задумать над сказанным и содеянным, так сразу ВАТА чудится:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=87&v=_1B8cKMfGvM

эти ещё укроиньци, но не всё потеряно!

afro0s
afro0s at 2017-11-26 22:50 (UTC) (Посилання)
Извините, но ваш сын умер… Видео неудачной попытки прорыва ВСУ в ЛНР

когда-нибудь и мама белозерской услышит: извините, но вашу дочку пристрелили, как бешеную сучку...


.
katmoor
katmoor at 2017-11-27 06:56 (UTC) (Посилання)

есть один мировоззренческий вопрос.

поставленный тут
https://hrono61.livejournal.com/2788706.html#comments

В русской (православной, культурной, исторической, ментальной) цивилизационной традиции зло есть зло само по себе, без оценки его со стороны. То есть, оно является злом даже до того, как кто-либо задумал его совершить.

В западной (католической и особенно протестантской, культурной, исторической-колониальной и т.п.) цивилизационной традиции зло "дуально", таковым оно становится, а не "есть", причём становится только после того, как оно не просто совершено, а лишь в том случае, если тот, кто его совершил, "пойман" и "признан виновным" (варианты тут разные - потерпел поражение, проиграл и т.п.). До этого момента зло может быть чем угодно, но только не злом. Наиболее яркий пример - германский фашизм, который стал злом только полного поражения. Не будь этого поражения - он бы был добавлен в список добродетелей западной цивилизации.

Так вот, на этом видео пленный хлопец почуял, что то, что он совершил, начинает обращаться злом и, следовательно, ему придётся за него отвечать.

==
- А приказ о неоткрытии огня вам доводили?
- Да.
==

До этого момента он был уверен, что если и не творит добро то, как минимум, ничего плохого не совершает

а что думаете вы?
ma535468
ma535468 at 2017-11-27 05:07 (UTC) (Посилання)
когда ярош войдет в донецк?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2017-11-27 06:27 (UTC) (Посилання)
Коли Збройним Силам дадуть наказ перейти в наступ.
Andrey My
andrey_my at 2017-11-27 05:49 (UTC) (Посилання)
Вот зачем писать на непонятной и не нужной никому мове? Кто-то это переводить и читать будет?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2017-11-27 06:29 (UTC) (Посилання)
Якщо Ви не знаєте української мови і лінуєтесь скористатися гугл-перекладачем - навіщо Ви сюди взагалі заходите?
Чистые лапы, горячее сердце...  ;-))
kotleopold77 at 2017-11-27 06:16 (UTC) (Посилання)
Вместо того, чтобы исполнять на передовой свой патриотический долг, мадам прячется в глубоком тылу и снимается в дешёвых киношках... ;-))
a_n_g_a_r_skaya at 2017-12-01 20:01 (UTC) (Посилання)
и вы знаете объяснения:

... "Мы все львы, но нас ведут бараны":

https://glav.su/forum/4/38/threads/1263508/

P.S. а то ведь можно и вот так уехать

https://www.youtube.com/watch?v=Ec304kIQesULiveJournal
livejournal at 2017-11-27 07:32 (UTC) (Посилання)
Hello! Your entry got to top-25 of the most popular entries in LiveJournal in Ukraine!
Learn more about LiveJournal Ratings in FAQ.
a_n_g_a_r_skaya at 2017-11-27 20:48 (UTC) (Посилання)

как говорится не только лишь все:

https://www.youtube.com/watch?v=Ec304kIQesU

какие будут мысли господа херои и сочувствующие!?dji12345
dji12345 at 2017-11-27 07:48 (UTC) (Посилання)
Хорошая статья.
Как можно посмотреть фильм?
alxim_kirov
alxim_kirov at 2017-11-27 09:07 (UTC) (Посилання)
Да в тырнетах же..но вы не переживайте - про киношку забудут уже послехавтра :)
(Deleted comment)
сергей миронов
сергей миронов at 2017-11-27 18:09 (UTC) (Посилання)
Ну как я понял фильм то о том что наряду с мужичками которым самое место на войне , там есть ещё и девки, наличие которых требует особого подхода в обеспечении их жизнедеятельности на линии разграничения, вопросы условий быта и продвижения по службе в плане получения званий и каких то должностей, в этом «творении» всё и посвящено этому, немного жизненных и слезливых историй про мотивы побудившие их туда попасть, вроде всё, больше ничего , но я ждал большего, ждал, но не дождался - нет никакой идеологии , нет попыток осмыслить то что произошло с их страной тогда , в 14-ом, понять проблему в масштабах страны, причины разделения их народа, не, нету такого , зато есть старая и затёртая до дыр песня про «россия агрессор» и что они её там сдерживают героически.
На той стороне, в ДНР и ЛНР, также воюют женщины, у них даже танковые экипажи из них состоят, там никто почему-то этот факт не ставит на уровень подвига, хотя вот там то это как раз и настоящий героизм — взяли в руки оружие и воюют защищая свою землю, как они говорят, причем воюют против государства создав своё практически из ничего!

Воюют они тихо, спокойно и без шумной показухи в киношках, кстати, судя по тому что на «премьере» присутствовали «участники», журналюги, родственники и друзья, то предполагаю что фильм особо не заинтересовал нейтрального зрителя. Ну «участники» понятно что должны присутствовать, ведь фильм о них и таких же как они, журналюгам по долгу службы положено, родственников и друзей привели «участники» , собрался этакий «клуб по интересам» сопричастных к данной тематике, провели своё собрание, обсудили, пожужжали, получили массу впечатлений от общения друг с другом , с такими же как они сами, но вот интереса у тех кто за рамками данного события это мероприятие не вызвало, а ведь основной прицел делался на них!
Ну тут не удивительно — три года уже талдычат о войне с россией, потеряли ценные территории, куча людей в могилах, зачем непонятно и нет надежды на прекращение этого безумия. Не хочется напоминать про срывы мобилизаций , про отсутствие современного вооружения, про провальные «наступы» последних лет — брали только то что не оборонялось , тут как то не очень «радужно» выглядят перспективы наступления всу на донецк с ярошем позади при таких раскладах.

Олена, вы там признавались что ваша цель — рожать детей, но вот война вам помешала, я вам расписал что уа ждёт и её перспективы в случае «наступа» , может вам в свете данного факта подумать о вашей главной цели? Раз уж не получилось победить в войне то приступить к осуществлению первой задачи, а то говорят что бабы после 40-ка не рожают. Тут может так случиться что ни тут , да и не там не победить вам, подумайте об этом, когда спадёт эйфория и восторг от случившегося, на холодную голову.
micklecat
micklecat at 2017-11-28 11:12 (UTC) (Посилання)
как думаешь, кто-то твой высер читал?
sashaa007 at 2017-11-27 18:45 (UTC) (Посилання)
бандеровские лидеры разворуют украину и убегут с украины, так как воровать в украине уже будет нечего. сидим в окопах и ждём этого радостного события.
(Deleted comment)
sashaa007 at 2017-11-27 19:02 (UTC) (Посилання)
какой то очень малый зал подобрали для такого грандиозного бандеровского события, есле в большом зале четверть заполнена бандерами а остальные все места пустые, конечно будет впечатление народу не интерестно такое событие и проигнорировали. следующий этап, чтобы на сеансах этого фильма не был пустой зал---заставить школьков, студентов, бюджетников к обязательному просмотру бандеровской пропаганды войны против украинцев отстаивающих федерализацию.
(Deleted comment)
sashaa007 at 2017-11-27 19:14 (UTC) (Посилання)

шо робыты???

на мой взгляд, единственное что можно предпринять---запретить интернет, чтобы жители бандеросранска не знали как живут люди в крыму и в лднр
Корчинский в шоке: Крым — не безлюдный и живет лучше Украины

Одиозный украинский националист Дмитрий Корчинский, находящийся в розыске в РФ, призвал к репрессиям против граждан Украины, посещающих Крым, а также выступил за полное закрытие границ с полуостровом. Об этом он заявил в эфире телеканала 112, передает корреспондент «ПолитНавигатора».

По его словам, сегодня жители Крыма и ЛНР/ДНР живут лучше своих бывших украинских соотечественников, и это, уверяет националист, — упущение украинской власти.

«Хотелось бы, чтобы ситуация в Крыму ухудшалась, ведь нам нужно преподать урок всем сепаратистам в Украине, что, если они переходят под руку Москвы, то ситуация ухудшается. Что вы можете быть либо с Украиной, либо просто нигде.

К сожалению, Украина почти ничего не сделала для того, чтобы ухудшить ситуацию на оккупированных территориях. Мы не перекрыли транспортное сообщение с Крымом, не преследуем тех людей, которые посещают оккупированные территории, не преследуем тех политиков и чиновников, которые посещают оккупированные территории.

Многие наши чиновники имеют бизнес в Крыму и продолжают этот бизнес, и эти чиновники не сидят в тюрьме. Много украинских ватников ездят отдыхать в Крым, поддерживая экономику оккупированных территорий. Эти люди не преследуются. Нужно над этим работать.

Без сомнения, необходимо чтобы ситуация на оккупированных территориях ухудшалась, а не улучшалась. Мы сегодня можем констатировать, что бюджетники, военные пенсионеры и ряд чиновников живут лучше, чем при Украине, потому что Москва, все-таки, подбрасывает денег им.

Это недопустимое легкомыслие с нашей стороны. Они должны жить хуже, и мы можем это сделать», — заявил Корчинский.
a_n_g_a_r_skaya at 2017-12-02 14:47 (UTC) (Посилання)

Re: шо робыты???

изветсно шо- безвиз им поможет, да что там, ужо помогаеЭ:

"Хозяин, пан Мирек, кричал на нас, называл украинским быдлом"

https://sovietnation.ru/01/12/2017/hozyain-nazyval-ukrainskim-bydlom/

Русские назвали их братьями и посадили за общий стол, но натура взяла своё- братству предпочли рабство

https://life.ru/t/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/1066378/khuzhie_chiem_v_tiurmakh_v_polshie_rasskazali_o_rabakh-ghastarbaitierakh_s_ukrainy


a_n_g_a_r_skaya at 2017-11-27 20:50 (UTC) (Посилання)
Олено, гляньте, что скажите?

https://www.youtube.com/watch?v=Ec304kIQesU

какие будут мысли господа херои и сочувствующие!?

Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2017-11-28 00:57 (UTC) (Посилання)
Робота як робота, у мене теж є декілька подібних відео.

Спрацював нормально, а от те, що ховає обличчя і навіть голос - поваги не викликає.
TN
ext_404405 at 2017-11-28 13:06 (UTC) (Посилання)
"(А поруч, на тому ж поверсі розважального центру - бари, свята і веселощі. Мушу сказати, що спостереження не моє, а котроїсь із дівчат - я настільки звикла до цього, що не тільки не переймаюся, а взагалі не звертаю уваги)"

нельзя жить только войной и сомнительными идеями. Иногда нужно расслабиться и сменить обстановку.

"У випадку зі мною вийшло навпаки - перемогла кон'юнктура. Американці, які профінансували зйомки, не захотіли, щоб у фільм увійшли кадри моєї роботи, бо це дуже нетолерантно - показувати, як на війні убивають людей. З таким підходом їм варто було б спонсорувати фільми не про війну, а про пухнастих котиків"

и тут без Америки не обошлось, вернее денег американских налогоплательщиков.
Поближе никто денег не давал или тоже условия ставили?

"Я є давнім прихильником "теорії непрофесіоналів" (не знаю, чи існує така теорія, але я її прихильник :) Це коли за діло беруться люди, котрі ніколи цьому ділу ніде не вчилися, і практичного досвіду теж не мають, часто взагалі не мають нічого, крім шаленої мотивації - і в результаті виходить крутезна річ."

это шутка или безпредельная наивность
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2017-11-28 15:02 (UTC) (Посилання)
Я думаю, розслаблятися - і державі, і окремим її громадянам - можна, якщо війна на чужій території. А якщо на твоїй - "ты каждый день, ложась в постель, смотри во тьму окна и помни, что метет метель и что идет война" (с) Самуїл Маршак.

"Поближе никто денег не давал или тоже условия ставили?"

Не до мене питання, а до Марії Берлінської, фінансування організувала вона.

Але "поближче" знайти справді важко, бо поближче розпочинаються тарганячі перегони - "Дам гроші, якщо напишете, що я теж герой" - "Так ти ж не герой" - "Тоді не дам" :)

"это шутка или безпредельная наивность"

Це наші реалії. У профі на виході частенько буває лайно, а у мотивованих аматорів лялечка.
Бо аматори хочуть показати себе, а профі - трошки підзаробити.
J. Petrova
J. Petrova at 2017-11-28 15:52 (UTC) (Посилання)
У проекта 3 цели. Первая – задокументировать и показать истории женщин, которые воюют на Донбассе. Вторая – разрушить “стеклянный потолок” для женщин в секторе безопасности. Третья – усилить позиции Украины в информационной войне. //


что за стеклянный потолок?


Батальонъ фильм 2015 года про первую мировую

описание фильма:
Для сплочения бойцов и возрождения воли к победе необходимо принять какие-то радикальные меры. Тогда Временное правительство решает сформировать особое подразделение, состоящее из храбрых женщин. Под командованием кавалера георгиевского ордена Марии Бочкарёвой «Батальону смерти» предстоит показать, на что способны мужественные и отважные русские героини. (с)


Берлинская наверное тоже его увидала :-)


Edited at 2017-11-28 15:55 (UTC)
сергей миронов
сергей миронов at 2017-11-28 15:56 (UTC) (Посилання)
у них баб не охотно берут на службу, это и есть потолок
Previous Entry  Next Entry