Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про поліцейський наліт на нічний клуб

У конфлікті будь-кого з правоохоронцями я у переважній більшості випадків буваю на боці "будь-кого" - хоча б тому, що повної інформації ніколи немає, але завжди є знання, що пострадянські поліцейські, м'яко кажучи, схильні до зловживань. Але в даній ситуації картина виглядає кришталево ясною.

Кілька тез.

Перше. У нічному клубі була наркота. І я не думаю, що її підкинули. Наркоту, зброю і набої у нашій державі підкидають часто, але роблять це у двох випадках: а) адресно - коли треба закрити КОНКРЕТНУ особу і б) коли треба виправдати наліт на певне приміщення - підкладають туди. Але тут, вибачте мені, наркоту знайшли не просто десь у приміщенні, а в 17 людей, так що на підкидання не схоже.
Ну, або про 17 людей брехня. Якщо так, ми про це скоро довідаємось, бо випадок гучний і замовчати нічого не вдасться.

Друге. Були затримані "косарі" від призову, люди, які під час війни розважалися у нічному клубі, а якщо називати речі своїми іменами - у притоні (вибачте, але заклад, де одночасно 17 людей з наркотиками - це притон). Вчора зранку на фронті був поранений боєць з мого підрозділу. Цим хлопцям з нічного клубу, мажорам і "примажореним", фронт не загрожував, бо зараз на передку лише контрактники. І це неправильно, бо силами тільки контрактників війну не виграти.

Третє. Про "ментовський бєспрєдєл". Наші "копи" ще не вміють працювати грамотно, так, щоб потім не надходила сила-силенна обгрунтованих заяв про порушення прав людини. Це свята правда. Так і хочеться сказати: хіба не можна було просто перекрити всі ходи і виходи і спокійно перевірити у всіх присутніх документи і особисті речі, після чого порушників затримати, а ні в чому не винних відпустити.
Але. Так можна зробити, якщо шукаєш конкретну людину. А коли шукаєш заборонені предмети, якщо не увірватися з криками і погрозами і не покласти всіх обличчям в землю, більшість людей устигнуть заборонені предмети викинути, а найбільш тямущі ще й дістануть з кишені серветку і зітруть відбитки пальців. І як розберешся потім, чиє воно?

(Заради справедливості мушу сказати, що, скоріше за все, копи поклали б усіх на землю і шукаючи людину - просто тому, що звикли так працювати. Але то вже інша розмова).

Четверте. Про наркоманів. Наркозалежних треба примусово лікувати, але без кримінального переслідування, наркоторговців судити. Конкретно: якщо людина була затримана у стані наркотичного сп'яніння та/або з невеликою дозою наркотичних речовин - наркоту вилучати, людину закривати доби на три, під наглядом лікарів, для перевірки, чи є вона наркозалежною. Якщо ні - адмінштраф, виховна бесіда і додому. Якщо так - на лікування.

П'яте. Про "правову державу". Так, мені теж хотілося б жити в державі, де закони приймаються в інтересах людей, а люди охоче, без примусу їх виконують. Але, по-перше, це питання не одного дня, не одного року і навіть не п'яти років. По-друге, є така штука - відчуття справедливості, яке стоїть у моїй свідомості вище за будь-які закони. Я поясню. Одна моя знайома людина, по життю кришталево чесна, прийшла до військкомату з конвертиком у кишені. В конвертику лежав хабар - тисяча гривень, яка призначалася лікарю, щоб той не помітив серйозне захворювання, яке заважало цій людині піти добровольцем на фронт. Медогляд виявився неуважним і абсолютно формальним, тож хабар не знадобився, але суті це не міняє. По закону ця людина не мала права служити в армії. А вона ефективно воює вже не перший рік.

Ось вам і все, що треба знати про "правову державу". Я за порушення закону, коли йдеться про подібні речі. В тому числі й про "косарів" - поки не введений військовий стан, вони все одно не потраплять на фронт, але хай хоч згадають, що в країні війна. Так якось.

І шосте. Головне не те, наскільки сильним у даному разі було порушення закону - з боку поліції, наркоманів чи "уклоністів". Я навіть не виключаю, що "наїзд" на нічний клуб був різновидом "ментовського рекету". Але я вітаю цей випадок, бо він створив прецедент. Прецедент того, що держава не дозволяє своїм громадянам чхати на питання державної ваги, на обов'язок перед нею, на інших співгромадян, мертвих, живих і ненароджених. На цьому ставлю крапку.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 68 comments

Recent Posts from This Journal