Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про голодування військовослужбовців

Лєра Бурлакова і ще 20 військовослужбовців оголосили голодування. Причина: 70 чоловік, які хотіли служити разом і яким це обіцяли, командування розкидало по 6 різних бригадах. Ситуація типова: усі добровольчі підрозділи, які легалізувалися у ЗСУ з єдиною вимогою - зберегти свою цілісність, де-факто були розформовані.

Це "вузька" причина голодування. "Широка" - загальний невмирущий совкізм нашої армії - коли квадратне котять, кругле носять, а на обгрунтовані скарги, в кращому разі, відповідають відписками, в яких на чорне кажуть біле.

Це дуже складна проблема, насправді. Можливо, конкретним хлопцям і дівчатам у цій ситуації вдасться перемогти, і я щиро зичу їм цієї перемоги. Вони зараз виконують функцію перших профспілок, які перетворили фактичних рабовласників на звичайних роботодавців. Проте, якщо їхня ініціатива пошириться, набуде популярності, стане методом вирішення проблем - перепрошую, але армії гаплик.

Лєра і її побратими - Воїни з великої літери. Але вони не солдати. Їхнє місце - вуличні барикади, повстанські загони, підпільні боївки. На війні вони можуть вирішити долю конкретного штурму, але війни виграють не герої, а солдати - оті, які ні на що не скаржаться, не мають права на власну думку і яких можна гнати на ворожі кулемети, поставивши, щоб не розбіглися, позаду свої. Ну, немає іншого рецепту, як виграти війну, якщо супротивник сильніший :((

Той, хто пішов на службу у Збройні сили, перестає належати собі. Це аксіома. Він не може обирати, де, з ким і на якій посаді йому служити. Якщо він на це не готовий - це не означає, що він чимось гірший. Можливо, вдесятеро кращий. Просто в армії йому не місце. Я сама така, і через це я досі не там. І дуже багато людей обирають ризикувати життям без статусів, пільг і постійних зарплат - але й без того, з чим зараз борються Лєра і її побратими... Кожному своє, як то кажуть.

У мирний час можна і потрібно вимагати від армійського командування дотримання умов контракту, який підписали військовослужбовці. У військовий час... не певна, що навіть це доречно. Це все зміниться, звичайно - коли наша армія стане однією з армій НАТО. Але до цього ще як до неба рачки.

Якщо сторони конфлікту, в широкому розумінні, мають мудрість - ТРЕБА ЗАЛИШИТИ ЦИХ ХЛОПЦІВ І ДІВЧАТ СЛУЖИТИ РАЗОМ І НА ЦЬОМУ ПОСТАВИТИ КРАПКУ. Не треба розвалювати армію методами, доречними в політиці і громадській активності. У нас війна, врешті-решт. Якщо зараз переможе лінія "бунтарів" - ми не повернемо окуповані території, просто відмовимось від них, бо не стане методів примусу, а добровольців для війни замало. Якщо ж переможе махровий совок - ми програємо відкриту сутичку за ОРДЛО, бо в сутичці двох совків перемагає той, у кого більше м'яса... Тому - мудрість, ще раз мудрість і золота середина.

А, і ще давайте приймемо нарешті закон про УДА. З можливістю законного залучення добровольців у бойових діях.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 38 comments