Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

І знову про амністію і взагалі про те, що робити з ОРДЛО

Мій крайній пост про донецького бандита, який мріє про повернення ОРДЛО в Україну з амністією для всіх бойовиків, викликав жваву дискусію. Багато хто зі зрозумілих причин проти такої амністії. Хочу ще раз прояснити свою позицію (виключно власну) з цього питання.

1. ЩО ВЗАГАЛІ МОЖНА ЗРОБИТИ З ОРДЛО?
Варіантів небагато, лише три:
а) "відгородитися стіною". Цей варіант не розглядаю взагалі, це наша земля, за яку вже пролито до біса української крові. До того ж, у такому разі вороги рано чи пізно окріпнуть і полізуть далі. Так що я за стіну, але виключно на кордоні з Росією.
б) сидіти на "лінії розмежування" і перестрілюватись з ворогами ще 10 або 20 років,
в) зрештою зайти в ОРДЛО і навести порядок - в ідеалі, без багатотисячних втрат.

2. ЩОБ НАВЕСТИ БУДЬ-ДЕ ПОРЯДОК, ТУДИ СПОЧАТКУ ТРЕБА ЗАЙТИ. Поки не зайдемо - порядку не буде. Обіцянка амністії бойовикам після складання ними зброї - один з дієвих методів пришвидшення повернення територій.

3. Амністія бойовикам ОРДЛО (крім ватажків і явних військових злочинців) потрібна для того, щоб ті з них, хто можуть отримати прощення, складали зброю і здавали своїх ватажків, а ті, кому прощення не світить, втікали до Росії і займалися бандитизмом там, а не тут.

4. БОЙОВИКИ І ПОСОБНИКИ, принаймні, дуже значна їхня кількість, ВЖЕ МОРАЛЬНО ГОТОВІ ДО ТАКОГО РОЗВИТКУ ПОДІЙ. Вони хотіли стати частиною Росії, але Росія їх до себе не взяла, а Україна регулярно навішує їм люлів. Тепер вони хочуть, щоб усе було, "як до війни", а їм за те, що взяли зброю проти своєї держави, нічого не було.
Звичайно, просто під обіцянку амністії вони зброю не складуть, це все має відбуватися в комплексі з ефективними фронтовими діями.

5. В ідеалі, всі колаборанти мають бути суворо покарані за статтею про державну зраду та іншими статтями, під які підпадають скоєні ними злочини.
Але справедливе правосуддя в даному випадку навряд чи можливе, бо:
а) в Україні де-факто відсутня правоохоронна і судова система. Це означає, що спроби зайнятися об'єктивним встановленням міри провини кожного колаборанта призведуть до того, що наші прокурори і судді казково забагатіють на хабарях, а цапами-відбувайлами призначать бомжів, яким не буде чим відкупитися.
б) зрадників і колаборантів дуже багато, на всіх тюрем не вистачить;
в) загальносвітова практика свідчить, що після війни зазвичай оголошується тотальна амністія для всіх учасників бойових дій, крім військових злочинців.

6. АМНІСТІЯ МАЄ ОГОЛОШУВАТИСЬ не по одному бойовику, а ЛИШЕ УСІМ ОДРАЗУ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ВІЙНИ. До кінця війни полонені і ті, що добровільно склали зброю, мають перебувати у таборах для інтернованих (військовополонених у нас немає, бо офіційно нема війни :(, в людських умовах, без катувань.

7. ПІД АМНІСТІЮ МАЮТЬ ПІДПАДАТИ ЛИШЕ ДВА ЗЛОЧИНИ: ЧЛЕНСТВО В НЗФ ТА УЧАСТЬ У БОЙОВИХ ДІЯХ. Якщо про вже амністованого бойовика стане достеменно відомо, що він брав участь у військових злочинах (катуваннях, розстрілах полонених і цивільних тощо), таких людей треба судити як військових злочинців, незважаючи на отриману раніше амністію. Судити публічно, із залученням ЗМІ та міжнародних спостерігачів, щоб такі процеси не ставали способом зведення особистих рахунків.

8. Важливо! Якщо ми не хочемо передати російсько-українську війну нашим дітям і онукам - НІЯКИХ ПОЛІТИЧНИХ ПОСТУПОК! Жодних переговорів із Захарченком і йому подібними. Ніякої "автономії", "федералізації", офіційного "двуязичія". Повірте, найватніша вата дуже легко це переживе. Люди не будуть вмирати за Путіна і власне право ненавидіти "Бєндеру". Людей турбують значно простіші речі: щоб їх не вбили і не посадили, коли є за що. Оцей необхідний мінімум їм можна забезпечити - задля того, щоб зайти.

9. НАЙГОЛОВНІША "ПРОМІЖНА МЕТА" - ПЕРЕВЕСТИ СИТУАЦІЮ У ТАКУ ПЛОЩИНУ, ЩОБ ВАТНУ ПРОБЛЕМУ МОГЛА ВИРІШУВАТИ НЕ АРМІЯ, А СБУ. Тобто - повернення територій під контроль України. А далі - за антиукраїнську пропаганду, за спроби збирати антидержавні мітинги, за триколори і "колорадки" - стаття. Амністія, яку отримує, припустимо, крадій, жодним чином не означає, що він може продовжувати красти. Візьметься за старе - піде в тюрму, причому вже як рецидивіст.

10. ПОВЕРНЕНІ ТЕРИТОРІЇ МАЮТЬ ПРОЙТИ ПРОЦЕДУРУ "РОЗВАТНЕННЯ", за аналогією з денацифікацією у післявоєнній Німеччині. У максимально м'якому варіанті, щоб не почалися проблеми з так званим "цивілізованим світом".
Необхідний мінімум:
- заборона російської, "колорадської" і т.п. символіки у публічних місцях і на публічних заходах;
- заборона антиукраїнської і антидержавної пропаганди, причому має бути чітко визначеним, що саме є антидержавною пропагандою (по суті, це всі ті гасла і заклики, через які почалась війна).
- чиновники, які обіймали "державні" посади за часів "ЛДНР", мають бути позбавлені права обіймати державні посади.
- непроведення в ОРДЛО виборів - краще 10, а в крайньому разі, 5 років.
В ідеалі було б позбавити усіх колаборантів права голосу, щоб в українському парламенті не сиділа вата. Але це не вийде. Навіть засуджені в Україні мають право голосу (хоч мені це і не подобається, бо вони невільні люди і ними легко маніпулює адміністрація виправних закладів). Тому розумна альтернатива - тимчасова відсутність виборів.
- Грамотна просвітницька (не на рівні нинішнього Мінстеця) робота з населенням. Вата головного мозку практично не лікується, але їхні діти мають всі шанси вирости українцями.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 114 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →